lle zarabia operator wózka widłowego na magazynie?

lle zarabia operator wózka widłowego na magazynie?

2022-03-15

Czy warto podnieść swoje kwalifikację i zmienić pracę? Ile mogę zarobić jako operator wózków? Codziennie otrzymujemy wiele podobnych zapytań od osób, które rozważają zmianę pracy i  chcą wziąć udział w kursie zawodowym by podnieść swoje kwalifikacje. Bazując na naszym doświadczeniu i dostępnych danych postaramy się kompleksowo odpowiedzieć na pytania zadane w tym artykule.

 

Dlaczego warto zrobić kurs na wózki widłowe?

Praca jako magazynier i operator wózka widłowego wydaje się atrakcyjna dla kandydatów ze względu na wyższe zarobki i możliwość podniesienia poziomu życia. Te dwa czynniki są najczęściej wymieniane wśród osób, które chcą zdobyć uprawnienia na wózki widłowe podczas kursu w KSU24.pl. Dodatkowo kandydaci podkreślają, że praca na wózkach widłowych wydaje się im bardziej przystępna i lepiej płatna w porównaniu do innych prac, takich jak sprzedawca lub magazynier bez uprawnień.

 

Faktem jest, że operatorzy wózków widłowych zarabiają więcej niż osoby zatrudnione na wspomnianych wyżej stanowiskach. 

Stabilne zatrudnienie.

Kurs na wózki widłowe pozwala na znalezienie stabilnej pracy na lata. Częstą formą zatrudnienia na tym stanowisku jest umowa o pracę, która pozwala cieszyć się m.in składkami na emeryturę, ubezpieczeniem oraz płatnym urlopem. Taka forma zatrudnienia również jest lepiej postrzegana w instytucjach finansowych podczas starania się o kredyt.

Dobra płaca i praca 

Osoby, które przekwalifikowały się na wózki widłowe, często podkreślają, że udało im się znaleźć dobrze płatną pracę, która jest lżejsza niż praca w budowlance. Stanowisko operatora wózków to praca całoroczna, “pod dachem”, zazwyczaj w wymiarze 8 godzin dziennie.

Proste wymagania.

Praca jako operator wózków widłowych jest przystępna i niemal dla każdego. Pracodawcy w publikowanych ogłoszeniach najczęściej wymagają od kandydatów:

  • Pełnoletniości.

  • Dobrego stanu zdrowia.

  • Wykształcenia co najmniej podstawowego.

 

Dodatkowym atutem, który może wpływać na wyższe zarobki jest znajomość angielskiego.

Łatwość zmiany pracy.

Ilość ogłoszeń o pracę gdzie wymagane są uprawnienia na wózki widłowe regularnie rośnie. To pozytywna sytuacja dla kandydatów ponieważ firmy zmuszone są konkurować zarobkami i innymi benefitami o wykwalifikowanych pracowników. Duża ilość ogłoszeń na rynku to również łatwość w zmianie pracy.

Szybki zwrot kosztów kursu

Cena kursu i uzyskania niezbędnych uprawnień na operatora wózków widłowych jest niska. Dzięki temu podniesienie kwalifikacji zawodowych zwraca się już po pierwszej wypłacie u nowego pracodawcy. Zdobądź uprawnienia na wózki widłowe z KSU24.pl [LINK]

 

Ile zarobisz jako operator wózka widłowego?

Zarobki zależą od wielu czynników, między innymi od regionu, wielkości firmy ale również od Twojego doświadczenia. Mimo tak wielu różnic postaramy się przedstawić uśrednione zarobki dla stanowiska magazyniera gdzie pracodawcy wymagają kursu na wózki widłowe.

 

Bazując na danych dostępnych w internecie 

4000 brutto / 3022 netto – dane z portalu pracuj.pl

4300 brutto / 3200 netto – dane z portalu wynagrodzenia.pl

 

Powyższe kwoty to średnia z całego kraju. W badaniach pracownicy najczęsciej podawali widełki 2500-3200 netto. Zarobki mogą się również różnić w zależności od województwa. 

 

Ile zarobisz jako operator wózka widłowego za granicą?

Po zakończeniu kursu w KSU24.pl i zdaniu egzaminu otrzymasz Certyfikat UDT, który jest respektowany na terenie całej Unii Europejskiej, co pozwala na łatwe znalezienie pracy również za naszą zachodnią granicą. Średnie miesięczne zarobki to od 2 do 4 tysięcy euro brutto. W tym wypadku zarobki również zależą od kraju i firmy.

 

Kurs wózki widłowe w KSU24.pl

Zapewnimy Państwu profesjonalne szkolenie, po którym zyskają Państwo umiejętności do obsługi:

  • wózków jezdniowych podnośnikowych wraz z wymianą butli gazowych,

  • wózków jezdniowych naładowanych,

  • wózków jezdniowych unoszących,

  • wózków ciągnikowych.

Ukończone szkolenie jest równoznaczne z uzyskaniem zaświadczenia o ukończonym kursie w języku polskim.

Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia w języku obcym oraz Certyfikatu UDT.

Zapraszamy do kontaktu 
tel. 577 000 561
email: ksu.szkolenia@gmail.com