Wakacje bez przykrych niespodzianek. Ubezpiecz letni wyjazd!

Wakacje bez przykrych niespodzianek. Ubezpiecz letni wyjazd!

2022-05-16
Zbliża się okres wakacji, wielu z nas wybiera się na letni wypoczynek. Pamiętajmy jednak, że to czas nie tylko na rozwijanie, czy sprawdzanie umiejętności naszych nowych pasji, ale także czas, kiedy szpitale i oddziały ratunkowe rejestrują wiele bardzo poważnych zgłoszeń naruszenia zdrowia, ciała, a nawet utraty życia, spowodowane uprawianiem różnych aktywności korzystając z pięknej letniej pogody.
 
Prezentujemy Państwu 4 wskazówki dotyczące ubezpieczeń przed wyjazdem na ferie:

Wskazówka nr 1
Jeśli jedziesz na zorganizowany wyjazd, sprawdź jaką polisę oferuje biuro podróży. Warto przeczytać dokładnie umowę, którą zawieramy z biurem podróży. Co prawda organizatorzy wycieczek mają obowiązek zapewnić uczestnikom ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, ale nie ma przepisów, które dokładnie określają ich zakres.

Wskazówka nr 2
Zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia – Warto zwrócić uwagę, czy suma ubezpieczenia, czyli górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela, nie jest zbyt niska.
Jeśli nabawimy się poważnej kontuzji, to niewysoka suma ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów (m.in. leczenia, leków, pobytu w szpitalu), a świadczenie z tytułu uszczerbku na zdrowiu w ramach ubezpieczenia NNW może nie wystarczyć na pokrycie kosztów rehabilitacji.
Jak wyliczamy wysokość świadczenia za uszczerbek na zdrowiu?
Procentowo, od sumy ubezpieczenia właśnie. – Przykładowo, za złamanie ręki, przy którym średni uszczerbek na zdrowiu wynosi 5 procent, możemy otrzymać 1000 zł, jeśli zabezpieczyliśmy się w polisie na 20 tys. zł

Wskazówka nr 3
Pamiętaj, że sam możesz spowodować wypadek. Zdarza się jednak, że to my spowodowaliśmy. Jeśli wyrządziliśmy szkodę osobie trzeciej, przydatne będzie OC w życiu prywatnym. – Polisa turystyczna może obejmować również OC w życiu prywatnym. To ważne, bo koszty leczenia osoby poszkodowanej mogą być wysokie i w przypadku naszej winy będziemy zobowiązani do ich pokrycia.
 
Wskazówka nr 4
Zabezpiecz sprzęt za granicą przed kradzieżą zdarzają się takie przypadki. Jeśli posiadamy markowy i drogi sprzęt, polisa może zrekompensować jego utratę lub zniszczenie. – Pamiętajmy jednak, że w przypadku kradzieży, ochroną ubezpieczeniową objęty jest tylko ten sprzęt, który znajdował się pod naszą bezpośrednią opieką albo był przechowywany w zamkniętym miejscu np. bagażniku lub szatni. Ubezpieczenie nie obejmie sprzętu, który zostawiliśmy bez opieki np. obok restauracji.
 
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ubezpieczeń oraz więcej szczegółów pod 577-000-561.