Polisa turystyczna

Polisa turystyczna

2018-12-16
Zbliża się okres ferii zimowych i dla wielu z nas pomysłem na odpoczynek jest wyjazd w góry na narty. Pamiętajmy jednak, że to czas nie tylko na rozwijanie, czy sprawdzanie umiejętności naszych nowych pasji, ale także czas, kiedy szpitale i oddziały ratunkowe rejestrują wiele bardzo poważnych zgłoszeń naruszenia zdrowia, ciała, a nawet utraty życia, spowodowane uprawianiem "ekstremalnych sportów" do których, jak mało kto wie, należy NARCIARSTWO.
 
Brak polisy ubezpieczeniowej to tylko pozorna oszczędność społeczeństwa myślącego, że nic złego zdarzyć się nie może. Kiedy już jednak ten przykry wypadek nas dotknie, a mamy zawartą polisę możemy się zabezpieczyć między innymi przed następującymi ryzykami:
 
ASSISTANCE: dowiezienie osoby poszkodowanej np. po leczeniu szpitalnym i pooperacyjnym do miejsca zamieszkania lub miejscowego szpitala. Turyści często korzystają z powyższego ryzyka będąc na wypoczynku zimowym za granicą kraju.
 
KOSZTY RATOWNICTWA I POSZUKIWAŃ: zwiezienie osoby poszkodowanej ze stoku narciarskiego, często wyjście ekipy poszukiwawczej , nawet po użycie śmigłowca.
 
NNW: zdarza się, że "feryjni narciarze" wracają do domu z poważnymi uszkodzeniami ciała: złamania, utrata kończyn, odmrożenia, blizny a nawet utracenie wzroku, czy słuchu. Wykupienie NNW przynajmniej częściowo zrekompensuje nasze straty uszczerbku na zdrowiu.
 
OC: sporty zimowe uprawiamy wśród tłumów ludzi. Wówczas możemy uszkodzić nie tylko swoje ciało, ale także ciało innej osoby. Wykupienie ryzyka OC uchroni przed płaceniem odszkodowania za spowodowanie urazów na osobach trzecich.
 
Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie także KLAUZULĘ  ALKOHOLOWĄ. Pamiętajmy jednak, że chroni ona tylko nas, a nie osoby, którym wyrządzimy krzywdę. Odszkodowanie z klauzuli może być wypłacone tylko w przypadku, gdy nie zostało rażąco naruszone prawo lub poprzez ewidentne zaniedbanie. Klauzula nie obowiązuje kierowców oraz mocno ryzykujących turystów (np. robienie zdjęć nad przepaścią).
 
Po szczegółowe informacje oraz dobranie oferty indywidualnej zapraszamy do KSU.

Kontakt
​Martyna Marzec
tel.: 577 000 561
mail: ksu.ubezpieczenia@gmail.com